Zagrożenia

Warto zaznaczyć że istnieje wiele przeciwwskazań aby wsiąść na jednoślad, lub są pewne zagrożenia które mogą sie nam przytrafić. Korzyści jest naprawdę wiele. Wbrew pozorom nie każdy może w pełni wykorzystywać zalety jednośladu. 

1.SMOG – jazda zimą, późną jesienią powinna być wykonywana w maseczce antysmogowej, ponieważ duże stężenie które jest dosyć często spotykane źle wpływa na nas i nasze płuca.

Smog nas dusi - czym kierować się przy wyborze maski [PORADNIK]

2.Nieostrożni kierowcy- bardzo dużo wypadków dzieje sie z udziałem rowerzystów i samochodów. Najwięcej pojawia sie gdy zapada zmrok, gdy spotykamy kręte ulice, kiedy jest mgła lub gdy któryś z prowadzących jest nietrzeźwy. Dlatego wybierajmy ścieżki rowerowe oraz jazdy w dzień.

Rowerzysta wjechał wprost pod peugeota. Mężczyzna zginął na miejscu : Lublin112.pl Wiadomości z Lublina i regionu. Lublin, Lubelskie, Lubelszczyzna. Ważne informacje z kraju

3.Choroby oraz nadzwyczajne stany ciała- Przede wszystkim osoby z ciężkimi schorzeniami układu krążenia i zaawansowanymi chorobami kręgosłupa oraz stawów zdecydowanie powinny odpuścić sobie przejażdżki. Pacjenci z chorobą niedokrwienną serca, a także z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc również. Kobiety w ciąży powinny odpuścić sobie jazde w ostatnich miesiacach ciąży.

Parę pytań o ludzkie ciało, na które nauka nie zna odpowiedzi - Joe Monster

4.Pamiętaj, aby intensywność oraz częstotliwość jazdy była dostosowana do twoich indywidualnych potrzeb. Nie przemęczaj się! – wiele osób robi za duży dystans lub wkłada za dużą intensywność w trening. To nie jest dobre. Można zyskać tym tylko uszczerbek na zdrowiu.

Co daje jazda na rowerze? Jakie mięśnie pracują? | Blog Kelton